Yangın Algılama ve Alarm

ALN Teknoloji, binaları güvenli ve konforlu yapan elektrik, elektronik ve mekanik sistemlerin otomasyonunda uzmanlaşmış bir mühendislik firmasıdır.

Yangın Algılama Sistemleri

Yangınlar en riskli doğal afetlerden birisidir ve ne zaman, nerede ortaya çıkacağını kestirmek imkansızdır. Öncesinde gerekli önlemleri almak gerektiği gibi herhangi bir yangın anında da can kaybını önlemek için sistemler geliştirilmektedir. Bunlardan birisi yangın algılama sistemleri olup teknolojinin en etkin şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Yangın algılama sistemleri aynı zamanda yangın ikaz sistemleri olarak da anılır. Hataya mahal verilmemesi için ve aksaklık yaşanmaması için yangın algılama sistemlerinin yürürlükteki yangından korunma yönetmelikleri ve standartlarına uygun olarak tasarlanmalıdır. Tüm mekanlarda aynı amaç için kurulumları yapılsa da farklı yapılarda ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli yangın algılama sistemleri kullanılabilmektedir.

Adından da anlaşılacağı üzere yangın algılama sistemleri yangını söndürmeyi değil, olası bir tehlike durumunda ikazda bulunarak ortamın hızla boşaltılmasını sağlamaktadır. Yine de gelişen teknolojiyle birlikte yangın algılama sistemleri diğer sistemlerle entegre çalışabilmekte, maddi ve manevi kayıpların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Yangın Algılama Sistemleri Kullanım Alanları

Yangın algılama sistemleri yangının en kolay çıkabileceği yerler başta olmak üzere her yerde kullanılabilir. Yanıcı sıvı ve gazların üretildiği yerler, boyahaneler, plastik veya köpük üretilen tesisler, kağıt üretimi yapılan tesisler, restoranlar, çamaşırhaneler ve daha onlarca yer sayılabilir. İşletmenize ve işyerinize yangın algılama sistemleri entegresi yaparak can ve mal güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Yangın algılama sistemleri ideal ortamlarda kullanıldığı taktirde rahatlıkla verim alınabilir. Mekanda tek bir kat ya da çok kat olması önemli olmayıp kat sayısından bağımsız olarak her kata algılama cihazları eklenebilir. Kat genişliğine göre de birden çok yangın algılama cihazı ilave edilebilir. Alışveriş merkezleri, hastaneler, fabrikalar, okullar, yurtlar, ofisler ve diğer bütün işletmelerde sistemler kullanılabilir.

Yangın Algılama Sistemleri Çeşitleri

Yangın algılama sistemleri genellikle iki çeşittir:

 • Konvansiyonel yangın algılama sistemleri: Belirli bir bölgedeki yangını tespit etmek üzere kullanılır. Zon adı verilen bölgesel tespit mantığına göre işler. Zonlara bağlanan yangın algılama dedektörleri sinyalleriyle yangın algılanır ve bölgesel uyarı verilir. Analog sisteme göre daha basit ve daha ekonomiktir. Özellikle küçük ve yangın riskinin daha az olduğu yerlerde tercih edilir. Sistem hava ve ısı değişiminden etkilenmemekte, bu da yanlış yangın alarm riski doğurmaktadır.
 • Analog yangın algılama sistemleri: Bu sistemler noktasal olarak yangın algılaması yapabilir. Yüksek ve kompleks yapılarda fazlaca tercih edilir. Her bir dedektör bir loop hattına bağlanmakta, hatlardan çıkan kablo ve algılayıcılar sırayla ısı, sıcaklık, duman artış hızı algılayıcı elemanları dolaşmaktadır. Ortam hakkında sürekli rapor vermektedir.

Yangın Algılama Sistemleri Avantajları

Yangın gibi doğal afetlerde can ve mal güvenliğine neden olan en büyük etken zamanında müdahale edilememesi ve erken fark edilememesidir. Oysa yangın algılama sistemleri ortamdaki yangını anında fark ederek haberdar olmayı sağlamakta, bu da erken müdahale şansı vermektedir.

Key Benifits

We can partner with you to design and implement a scalable integrated security solution that addresses your toughest security challenges, while gaining efficiencies across your systems and teams by standardizing platforms and implementing event-driving system automation and powerful solutions help!

Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store.
Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store.
Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store.

Stats & Charts

Keep an eye on all of the important activity at your business. With single and multi-site viewing, live-streaming and recorded video, it’s easy to monitor the key aspects of your business when you can’t be there.

Unlike traditional video surveillance systems, STANLEY Security can provide reliable, off-site storage that cannot be disabled by employees or damaged if your business experiences a fire or flooding. Create secure zones for your staff and stock plus manage access for multiple employees across multiple access points from one central application

Secure, 24/7 cloud recording options eliminate the need for additional hardware and enables access to live and recorded video clips.

Retail & Consumer
Sciences & Healthcare
Industrial & Chemical
Power Generation
Oil & Gas
Find Peace Of Mind With Smart Home Security System

Integrated Security Solutions & Remote Monitoring 24/7

Total Control Over Securing Your Business
Providing The Best Practices for Industry Security Protocols & Standardizing Procedures.
We can partner with you to design and implement a scalable integrated security solution that addresses your toughest security challenges, while gaining efficiencies across your systems and teams by standardizing platforms and implementing event-driving system automation and powerful solutions help
Access control systems - Fire detection alarms
Critical equipment condition monitoring systems
Video surveillance systems - Carbon sensors
Protect Your Home
Protect Your Home!

All The Essentials To Help Give You Peace Of Mind.

Easy to setup and use
Environmental Sensorss
Touch Screen Panel
Emergency notification
Just Don’t Worry.

We Take Care Of Everything For Your Home!

Emergency notification
Smart elevator controls
And much more
Convenient System Access By Phone Or Tablet
Trusted Analytics that Give Meaning To Security Data.
Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store, an enterprise solution for multiple manufacturing buildings, or a complex integration for a stadium, university, hospital, or corporate campus. With over 60 offices across the World, we are leading the security system integrators with a global reach and local touch.
The peace of mind I have now is so comforting, knowing when I leave home I can still check in on my husband to make sure all is well.
Martin Qube Jr
Tailored Solutions For Your Security Priorities
Solutions That Reduce Cost & Increase Business Efficiency.
We will design, install, maintain and upgrade solutions to meet businesses' specific needs and budgets, from large enterprises to local business security platforms, from simple camera solutions for small offices to complex enterprise-class video surveillance systems for large campuses.
Our team can also provide security integration services for highly complex facilities and offer preventative maintenance plans. Contact Us Now!
Tailored Solutions For Your Security Priorities

Protect Your Home Or Business With Our Unique Solutions

From large enterprises to local business security platforms, from simple camera solutions for small offices to complex enterprise class video systems for large campuses.

Keep An Eye On Everything With Our Video Security!

Not only will this reduce the probability of crime happening on your property, it will reduce or eliminate any liability that falls on you if you can show you have solid, well-designed commercial building security systems in place.

Request A Quote

Please complete the form below, to request a quote, and we’ll be in touch. Or you can call us 01061245741 and our specialists will provide the necessary help!

  Ev mi İşyeri mi?

  Sektör:

  Sistem Büyüklüğü:

  Ev Sahibi misiniz Kiracı mı?


  Security Promotions

  Our highly trained technicians will set-up your security system so you don’t have to. They’ll show you how to work your equipment so you’re up to speed on.
  Enterprise level Network Video Recorders
  Streaming video over network or Internet
  Networked systems with distributed video
  Advanced management video software
  Intelligent video technology storage
  Best Value
  Güvenlik Verilerine Anlam Veren Analitikler

  Vaka Çalışmalarımızı ve En Son Başarı Hikayelerimizi Keşfedin.

  Doğru Yangın Alarm Algılama Sistemini Çevrimiçine Alma

  Sistemler, ana panele kablosuz olarak bağlı manuel arama ve siren cihazlarına sahiptir. Kablosuz sistemler, kablolu standart versiyonlardan daha pahalı olsa da,...
  Read More

  Üreticilere İşyerinde Temel Güvenlik Konusunda Yardımcı Olmak

  Farmasötik ve tıbbi ambalajların ana üreticisi olarak, ambalajı çok çeşitli tıbbi ekipmanla birlikte kullanıldığı için belirlenmiş bir işgücüne...
  Read More

  Emniyet ve Emniyet Sağlayacak Kaynaklara Sahip Satıcılar

  Daha küçük güvenlik şirketleri, projelerinin uzun ömürlülüğünü desteklemek için yeterli araçlara sahip olmayabilir, bu genellikle daha büyük şirketler için bir...
  Read More

  Evinizin Önü ve Arkası İçin Ev Güvenliği

  Eviniz sizin kaleniz ve onu korumak için mümkün olan her şeyi yapmak istiyorsunuz. İster istenmeyen misafirlerin evinize girmesini engellemek olsun, ister çocukları bozuk...
  Read More

  Kiralık Gayrimenkuller İçin Güvenlik Uzman Kılavuzu

  Bir zamanlar bir ev sahibi olarak yapabileceğiniz tek şeyin anahtarları teslim etmek ve kiracılarınızın mülkünüze saygı duymasını ummak olduğu zamanlar vardı,...
  Read More

  Akıllı Kapı Zili Kamerası İçin Kapsamlı Kılavuz

  Evde olmadığınızda bile evinizi güvende tutmak birçoğumuz için önemlidir. Aileniz, evcil hayvanlarınız veya güvence altına almanız gereken önemli varlıklarınız...
  Read More