CCTV ve IP Video

ALN Teknoloji, binaları güvenli ve konforlu yapan elektrik, elektronik ve mekanik sistemlerin otomasyonunda uzmanlaşmış bir mühendislik firmasıdır.

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik insan yaşamındaki en temel gereksinimdir ve geçmişten günümüze insanlar güvenliğini sağlamak adına çeşitli imkanlardan faydalanmaktadır. Son dönemde teknoloji her alana yayıldığı gibi güvenlikte de etkili olmakta ve güvenlik kamera sistemleri sayesinde can ve mal güvenliğini sağlamak çok daha kolay, çok daha etkin olmaktadır.

Güvenlik kamera sistemleri sürekli geliştirilmekte ve yeni teknolojiler yeni cihazlarda hayat bulmaktadır. Bunun en modern örneklerinden birisi CCTV IP kamera sistemleridir. IP kamera olarak daha çok anılan sistem, üzerinde yer alan sensörler sayesinde görüntüyü yakalamakta ve bu görüntüleri dijital veriye çevirdikten sonra ağ yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcılara iletmektedir.

IP kameralar üzerlerinde sensörler bulundurur ve bu sensörler sayesinde görüntüyü yakalayıp dijital veriye çevirir. İşlenmiş olan görüntü de network üzerinden ilgili kişiye yönlendirilir. IP kamera sistemleri set halinde bulunur ve bu set içinde şunlar yer alır:

 • IP kamera kayıt cihazı,
 • Kayıt cihazı kapasitesine uygun sayıda IP kamera,
 • Kayıt cihazı PoE çıkışa sahip değilse güvenlik kamerası sayısına uygun şekilde PoE switch,
 • Switchin PoE olmadığı durumlarda kamera sayısı kadar besleme adaptörü,
 • Network kablosu.

IP Güvenlik Kameraları Özellikleri

IP kamera sistemlerinin çalışması için kart, kayıt cihazı gibi çeşitli aparatlara gerek duyulmaz. İleri teknoloji sistemlerdir. İnternet ve network üzerinden erişim rahatlıkla sağlanabilir. IP kameralar kullanım türlerine göre kablolu IP kamera ve kablosuz IP kamera olarak ayrılabilir. Bir IP kamera üzerinden gelen görüntü ve ses anlık olarak dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, mobil cihaz ya da tablet ciharlardan izlenebilir.

IP kamera sistemleri programlanabilir bir yapıdadırlar. Bu sayede görüntü depolama, hareket algılama, alarm yönlendirme gibi fonksiyonlara sahiptirler. Hırsızlık, yangın gibi fonksiyonlara karşı alarm yönetim sistemleri devreye sokulabilir.

IP kamera sistemlerinin en temel mantığı yakaladığı görüntüyü anlık kullanıcıya iletmesidir. Analog kameralara göre en büyük farkı görüntüyü işleme biçimidir. Yakalanan görüntü IP kamerada sayısal veriye çevrildikten sonra farklı yöntemlerle erişim sağlanabilirken analog kameralarda yakalanan görüntü DVR adlı kayıt cihazlarına aktarılmaktadır. Farklı cihazlardan erişim sağlanabilmesi, yüksek görüntü kalitesi, çalışan bir bilgisayara ihtiyaç duymaması kullanıcıya farklı bir deneyim sunmaktadır.

IP Tabanlı CCTV Kamera Sistemlerinin Avantajları

IP kamera sistemleri kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Öncelikle görüntü kalitesi bir kameradan en temel beklentidir ve IP kameralar yüksek görüntü kalitesine sahiptirler. Böylece ayrıntılar daha rahat tespit edilebilir, alarm çıkışları daha sağlıklı çalışabilir.

IP kameralarda sistemde olması muhtemel gelişmeler için uygulama kolaylığı vardır. İlaveler konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Kablolu ya da kablosuz diğer ağlarla paylaşmaya kadar genişletme imkanı bulunmaktadır. Ağ üzerinden çalıştığından maliyetleri daha uygundur. Kolay ve güvenilir kurulumu ile öne çıkmaktadır. Firmamız en kaliteli ve modern sistemleri sizlerle buluşturmayı başarmaktadır.

Mühendislik sürecinden nihai müşteri eğitimine kadar müşterilerimize iş ortağımız gibi davranırız çünkü Güvenli ve Sağlam Güvenlik yolu budur. Kurumsal sektör için en iyi güvenlik sistemi hizmetlerini sağlamak söz konusu olduğunda, durumu güvenlikten daha iyi kimse bilemez. Ulusal düzeydeki işletmelerden yerel işletmelere ve aradaki her şeyle çalıştık.

Key Benifits

We can partner with you to design and implement a scalable integrated security solution that addresses your toughest security challenges, while gaining efficiencies across your systems and teams by standardizing platforms and implementing event-driving system automation and powerful solutions help!

Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store.
Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store.
Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store.

Stats & Charts

Keep an eye on all of the important activity at your business. With single and multi-site viewing, live-streaming and recorded video, it’s easy to monitor the key aspects of your business when you can’t be there.

Unlike traditional video surveillance systems, STANLEY Security can provide reliable, off-site storage that cannot be disabled by employees or damaged if your business experiences a fire or flooding. Create secure zones for your staff and stock plus manage access for multiple employees across multiple access points from one central application

Secure, 24/7 cloud recording options eliminate the need for additional hardware and enables access to live and recorded video clips.

Retail & Consumer
Sciences & Healthcare
Industrial & Chemical
Power Generation
Oil & Gas
Find Peace Of Mind With Smart Home Security System

Integrated Security Solutions & Remote Monitoring 24/7

Total Control Over Securing Your Business
Providing The Best Practices for Industry Security Protocols & Standardizing Procedures.
We can partner with you to design and implement a scalable integrated security solution that addresses your toughest security challenges, while gaining efficiencies across your systems and teams by standardizing platforms and implementing event-driving system automation and powerful solutions help
Access control systems - Fire detection alarms
Critical equipment condition monitoring systems
Video surveillance systems - Carbon sensors
Protect Your Home
Protect Your Home!

All The Essentials To Help Give You Peace Of Mind.

Easy to setup and use
Environmental Sensorss
Touch Screen Panel
Emergency notification
Just Don’t Worry.

We Take Care Of Everything For Your Home!

Emergency notification
Smart elevator controls
And much more
Convenient System Access By Phone Or Tablet
Trusted Analytics that Give Meaning To Security Data.
Our experts have undertaken system projects of all sizes and scopes, whether you need security system integration for your corporate office or retail store, an enterprise solution for multiple manufacturing buildings, or a complex integration for a stadium, university, hospital, or corporate campus. With over 60 offices across the World, we are leading the security system integrators with a global reach and local touch.
The peace of mind I have now is so comforting, knowing when I leave home I can still check in on my husband to make sure all is well.
Martin Qube Jr
Tailored Solutions For Your Security Priorities
Solutions That Reduce Cost & Increase Business Efficiency.
We will design, install, maintain and upgrade solutions to meet businesses' specific needs and budgets, from large enterprises to local business security platforms, from simple camera solutions for small offices to complex enterprise-class video surveillance systems for large campuses.
Our team can also provide security integration services for highly complex facilities and offer preventative maintenance plans. Contact Us Now!
Tailored Solutions For Your Security Priorities

Protect Your Home Or Business With Our Unique Solutions

From large enterprises to local business security platforms, from simple camera solutions for small offices to complex enterprise class video systems for large campuses.

Keep An Eye On Everything With Our Video Security!

Not only will this reduce the probability of crime happening on your property, it will reduce or eliminate any liability that falls on you if you can show you have solid, well-designed commercial building security systems in place.

Request A Quote

Please complete the form below, to request a quote, and we’ll be in touch. Or you can call us 01061245741 and our specialists will provide the necessary help!

  Ev mi İşyeri mi?

  Sektör:

  Sistem Büyüklüğü:

  Ev Sahibi misiniz Kiracı mı?


  Security Promotions

  Our highly trained technicians will set-up your security system so you don’t have to. They’ll show you how to work your equipment so you’re up to speed on.
  Enterprise level Network Video Recorders
  Streaming video over network or Internet
  Networked systems with distributed video
  Advanced management video software
  Intelligent video technology storage
  Best Value
  Güvenlik Verilerine Anlam Veren Analitikler

  Vaka Çalışmalarımızı ve En Son Başarı Hikayelerimizi Keşfedin.

  Doğru Yangın Alarm Algılama Sistemini Çevrimiçine Alma

  Sistemler, ana panele kablosuz olarak bağlı manuel arama ve siren cihazlarına sahiptir. Kablosuz sistemler, kablolu standart versiyonlardan daha pahalı olsa da,...
  Read More

  Üreticilere İşyerinde Temel Güvenlik Konusunda Yardımcı Olmak

  Farmasötik ve tıbbi ambalajların ana üreticisi olarak, ambalajı çok çeşitli tıbbi ekipmanla birlikte kullanıldığı için belirlenmiş bir işgücüne...
  Read More

  Emniyet ve Emniyet Sağlayacak Kaynaklara Sahip Satıcılar

  Daha küçük güvenlik şirketleri, projelerinin uzun ömürlülüğünü desteklemek için yeterli araçlara sahip olmayabilir, bu genellikle daha büyük şirketler için bir...
  Read More

  Evinizin Önü ve Arkası İçin Ev Güvenliği

  Eviniz sizin kaleniz ve onu korumak için mümkün olan her şeyi yapmak istiyorsunuz. İster istenmeyen misafirlerin evinize girmesini engellemek olsun, ister çocukları bozuk...
  Read More

  Kiralık Gayrimenkuller İçin Güvenlik Uzman Kılavuzu

  Bir zamanlar bir ev sahibi olarak yapabileceğiniz tek şeyin anahtarları teslim etmek ve kiracılarınızın mülkünüze saygı duymasını ummak olduğu zamanlar vardı,...
  Read More

  Akıllı Kapı Zili Kamerası İçin Kapsamlı Kılavuz

  Evde olmadığınızda bile evinizi güvende tutmak birçoğumuz için önemlidir. Aileniz, evcil hayvanlarınız veya güvence altına almanız gereken önemli varlıklarınız...
  Read More