SIKÇA SORULAN SORULAR

Fiber optik kablolar ışık sinyalinin gönderildiği camdan veya plastikten imal edilmiş çekirdek kısmı ve çekirdek üzerine uygulanan akrilik kaplama ile istenilen renklerde kaplanarak gevşek ve sıkı tüpler içerisine yerleştirilen, mukavemet elemanı olarak cam elyaf ve kevlar ile güçlendirilip koruyucu bir dış kılıf ihtiva eden kablo çeşididir.

Fiber optik kablolar, veri göndermek için elektrik sinyallerinin aksine ışık sinyallerini kullanır. Fiber optik kablo, bir elektrik kablosuna benzer, ancak ışığı taşımak için kullanılan bir veya daha fazla fiber optik içeren bir kablo türüdür.Optik fiber elemanları tipik olarak tek tek plastik tabakalarla kaplanır ve kablonun yerleştirileceği ortam için uygun koruyucu bir tüp içinde bulunur. Bina içi ve bina dışı kullanım için uygun olduğu gibi yer altında ve direkler arası havai kullanım içinde uygun türleri vardır.
Kapalı devre televizyon sistemlerinde,
Veri iletiminde
LAN & WAN ve multimedya uygulamalarında
Santraller arası bağlantılarda
Aktif ağ cihazlarının yüksek hızlarda birbirine bağlanmasında, uzak mesafelerdeki cihazların birbirine bağlanmasında
Reklam panolarında
Tıp alanında kullanılan aygıtlarda
Nükleer enerji santrallerin ve radyo aktif ışınların iletişimi bozduğu yerlerde
Elektriksel olarak gürültünün çok olduğu düşük hızlı uygulamalarda de noktadan noktaya güvenlik gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır.
Güvenlik kamera sistemleri sayesinde evler, işyerleri, alışveriş merkezleri, sokaklar ve caddeler kontrol altına alınabilmektedir. Bu sistemler sayesinde hem güvenliğinizi artırabilir hem de olası bir hırsızlık durumunda caydırıcı araç olarak kullanılmakta ya da kişiler kolayca tespit edilebilmektedir.
IP TV(internet protokolü televizyonu) adından da anlaşılacağı üzere televizyon programcılığının internet protokolü kullanılarak iletilmesidir. Daha anlaşılabilir şekilde IP TV’yi şifreli veya şifresiz kanalların, IP paketlerine dönüştürülerek internet erişim teknolojileri üzerinden son kullanıcıya yayınlanması şeklinde açıklayabiliriz. Yani IP TV, dizileri ve filmleri uydudan iletmek yerine internet bağlantınız üzerinden gönderir.
Merkezi uydu sistemi; yaşam merkezlerinin hd, dijital, 4K ultra hd uydu yayınlarından toplu olarak faydalanmaları için tek bir merkeze kurulan ve bu merkezden her bir dairenin yayın almasını sağlayan sistemlerdir.
Kartlı geçiş sistemleri; kişilere verilen kart ve bu kartları okuyarak kişilerin, çalışanların, ziyaretçilerin ya da otoparka giriş sağlayan araçların giriş-çıkış saatlerini kayıt altına alan turnike, kapı ya da bariyerlerin açılıp kapanmasını sağlayan okuyucu sistemlerdir.
Turnike mekanizmasına bağlı olan mekanik sensörler ve elektronik sensörler turnike kolunun dönmesi anında dönme yönünü ve dönüş durumunu turnike kontrol kartına iletir. Turnike kontrol kartı bu bilgileri kullanarak sesi ve ışıklı bildirimler üretir.
Hem inşaat sırası hem de kurulu düzen üzerine güvenlik sistemleri, uydu sistemleri ve geçiş sistemleri özverili bir şekilde kurulumu ve montajı gerçekleştirilebilmektedir. Kurulu düzene zarar vermez kurulum sonrası inşaat ve temizlik maliyeti çıkarmaz.
Aklınıza takılan diğer bütün merak ettikleriniz ve sorularınız için bizimle iletişime geçin Bize Ulaşın!